Sıkça Sorulan Sorular
Autogong Marketplace'ten araç satın almak istiyorum ne yapmalıyım?
İhaleden araç satın alabilmek için Online Üye Kayıt Formu 'nu doldurarak, ihale platformumuza üye olmanız gerekmektedir. Üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra Autogong Marketplace'te yayınlanan ikinci el filo araçları, bireysel araçlar ve sigorta şirketi araçları olmak üzere yıllık ortalama 150.000'den fazla araca anında teklif verebilirsiniz.
Autogong Marketplace'te hangi sigorta ve otomotiv şirketlerinin araçları yayınlanıyor?
Sigorta sektöründe; Allianz Sigorta, Anadolu Sigorta, Ana Sigorta, Ankara Sigorta, Atlas Sigorta, Aveon Sigorta, Bereket Sigorta, Corpus Sigorta, Doğa Sigorta, Ethica Sigorta, Eureko Sigorta, Gri Sigorta, Hepiyi Sigorta, Koru Sigorta, Magdeburger Sigorta, Orient Sigorta, Prive Sigorta, Quick Sigorta, Ray Sigorta, Sompo Sigorta, TMT Sigorta, Türk Nippon Sigorta, Türkiye Sigorta araçları yayınlanmaktadır.
Otomotiv sektöründe; 5S Otomotiv, Avec, Borusan, Çizgi, Enterprise, Getir, Otoplan, Tan Oto, T Filo, Zeplin Car, Derindere şirketlerinin araçları yayınlanmaktadır.
Üyeliğim aktif edildikten sonra herhangi bir sebeple üyeliğimi iptal etmek istediğimde teminatım iade edilir mi?
Herhangi bir araçtan dolayı eksik bakiyeniz ya da ödemesini yapmadığınız bir aracınız bulunmuyorsa teminatınız; teklif vermiş olduğunuz dosyalar kapandıktan sonra 10 iş günü içerisinde kesinti yapılmadan tarafınıza iade edilir.
İhalede bir araca teklif verdim ama iptal etmek istiyorum ne yapabilirim?
Kapalı ihale araçlarında, ihale bitimine kadar verdiğiniz teklifi revize edebilirsiniz. Açık ihale araçlarında ve bitmiş ihalelerde teklif iptali mümkün olmamaktadır.
Aracı kazandığım fiyattan başka bir ücret ödemem gerekir mi?
Araçların ihale bilgilerinde ekstra ücretler bildirilmediyse sovtaj bedeli ve hizmet bedeli alıcıdan tahsil edilmektedir. Ancak aracın ihale bilgilerinde belirtilen ekstra borç bilgisi var ise bu borçların tümü alıcıya aittir. Ayrıca noter satış bedeli, nakliye ve otopark bedeli gibi ücretler de alıcıya aittir.
Aracın ihalesini kazandım ancak almaktan vazgeçtim ne yapmalıyım?
Kazanılan araçlardan vazgeçilmesi durumunda dosyanın durumuna göre sabit cayma bedeli veya fark bedeli çıkabilir. Ortaya çıkan bu farkın ödemesi tümüyle üyeye aittir.
İhalede araç bana kaldı yapmam gereken nedir?
Kazandığınız aracın dosya durumunu ayrıntılı bir şekilde arşiv bölümünden takip edebilirsiniz. Bununla birlikte dosya durumu değişikleri tarafınıza sms ve mail olarak bildirilmektedir. Aracınız satışa hazır duruma geldiğinde ise üye temsilciniz tarafınızla iletişime geçmektedir.
Araçların devir işlemi nasıl yapılıyor?
Satış işlemleri için ilgili notere kendiniz gelerek, müşterinizi göndererek veya tarafımıza araç alım vekaleti ileterek; kendi trafik müşavirlerimiz tarafından satış işlemleri tamamlanmaktadır. Vekalet ile yapılan satışlarda, satış sonrası ruhsat , satış sözleşmesi ve var ise aracın yedek anahtarı tarafınıza kargo ile gönderilmektedir.
Hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Çerez Politika'mızı inceleyebilirsiniz.