Sıkça Sorulan Sorular
İhaleden hasarlı oto satın almak istiyorum ne yapmalıyım?
İhaleden araç satın alabilmek için "Online Üye Kayıt Formu"nu doldurarak, anasayfa'da yer alan hesap numaramıza 20,000 nakit + 150,000 TL'lik senet veya 50.000 TL'lik banka teminat mektubu göndermeniz halinde iletişime geçerseniz evraklarınız tamamlandıkdan sonra şifreniz aktif edilecektir.
Sisteminizde hangi sigorta veya ihale şirketlerinin araçları yayınlanıyor?
Anadolu Sigorta, Ankara Sigorta, Çelik Motor, Doğa Sigorta, Dubai Sigorta,Groupama Sigorta, Ray Sigorta, Euroko Sigorta, Ergo Sigorta, Ege Sigorta, Garanti Filo, Genarali Sigorta, Halk Sigorta, Hdı Sigorta, Işık Sigorta, Koru Sigorta, Mapfre Sigorta, Nippon Sigorta, TEB Arval, Zeplin rent a car, Zirat sigorta ve Zurich Sigorta'nın ürünlerine ulaşabilirsiniz.
Teminat yatırıp, üyeliğim başlatıldıktan sonra herhangi bir sebeple üyeliğimi iptal ettiğimde teminatım iade edilir mi?
Herhangi bir araçtan dolayı eksik bakiyeniz, ödemediğiniz bi aracınız yok ise teklif vermiş olduğunuz dosyalar kapandıktan sonra teminatınız kesinti yapılmadan 7 işgünü içinde tarafınıza iade edilir.
Araca teklif verdim ama iptal etmek istiyorum ne yapabilirim?
İhale bitmeden önce teklifinizi revize edebilirsiniz. Ancak ihale bittikten sonra sigorta şirketlerinin ihale prosedürlerine göre bazı araçlarda teklif iptali mümkün olmayabilir.
Aracı kazandığım fiyattan başka bir ücret ödemem gerekirmi?
Araçların ihale bilgilerinde ekstra ücretler bildirilmediyse sovtaj bedeli ve hizmet bedeli alıcıdan tahsil edilir. Ancak İhale bilgilerinde belirtilen ekstra borç bilgisi var ise tümü alıcıya aittir. Buna ek olarak noter satış bedeli , takipçi ücreti, nakliye ve otopark bedeli gibi ücretler alıcıya aittir.
Aracın ihalesini kazandım ancak almaktan vazgeçtim ne yapmalıyım?
Kazanılan araçlardan vazgeçilmesi durumunda ortaya çıkan 1. - 2. arasındaki fark bedeli kadar teminatınızda kesilir.
İhalede araç bana kaldı yapmam gereken nedir?
İhale bittikten sonra sigortalı ile mutabakatın sağlanması beklenir. Mutabakat sağlandıktan sonra trafikten çekme belgesi alınabilmesi için sigortalıdan evraklar beklenir. Evraklar geldikten sonra araçta satışa engel bir durum yok ise çekme belgesi alınarak dosya hazır edilir. Satışa hazır statüsünde alıcıdan ödeme alınarak satış yapılır ve işlemler sonlandırılır.
Araçların devir işlemi nasıl yapılıyor?
Şirketimize üye olurken sizden talep ettiğimiz vekalet ile satışlarınız trafik müşavirlerimiz tarafından ilgili noterde yapılmakta ve bir nüshası araç evrakları ile birlikte tarafınıza gönderilmektedir.
Hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Çerez Politika'mızı inceleyebilirsiniz.